Достапни линкови

Убиени 3-ца милитанти во Таџикистан


Безбедносните сили на Таџикистан убиле тројца милитанти, а тројца уапсиле во две одвоени акции во земјата. Ова го соопшти министерството за внатрешни работи во Душанбе.
XS
SM
MD
LG