Достапни линкови

Париз ќе добива гориво


Француската полиција во текот на изминатата ноќ ја деблокирала рафинеријата за нафта од која се снабдува Париз со гориво.Блокадите на рафинериите во Фанција се дел од масовните демонстрации против владините реформи на пензискиот систем. Сенатот денеска треба да ги изгласа, по што наместо со 60, во пензија ќе се оди со 62 години.
XS
SM
MD
LG