Достапни линкови

Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи ја посети Турција


Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи денеска се сретна со турскиот претседател Абдула Ѓул и со премиерот Реџеп Таип Ердоган, во рамките на неговата регионална турнеја на која бара подршка да остане на власт.
Малиќи неубедливо победи на изборите во март и не може да формира влада.
XS
SM
MD
LG