Достапни линкови

Реал подобар од Милан


Во синоќешните натпревари од Лигата на шампионите во фудбал постигнати се следниве резултати:
Рома- Базел 1:3
Баерн- Клуж 3:2
Спартак Москва- Челзи 0:2
Олимпик Марсеј- Жилина 1:0
Реал Мадрид- Милан 2:0
Ајакс- Оксер 2:1
Брага- Партизан 2:0
Арсенал- Шахтјор 5:1
Натпреварите од другите групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG