Достапни линкови

Карзаи се сомнева дека НАТО убиле авганистански затвореник


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи нареди истрага за смртта на еден притвореник, велејќи дека човекот можеби е „убиен од коалициските сили“.
НАТО вчера соопшти дека еден човек бил пронајден мртов во неговата ќелија во Кандахар.
XS
SM
MD
LG