Достапни линкови

Тајфунот „Супер Меги“ ги погоди Филипините.


Илјадници лица на Филипините ги напуштија домовите пред Супер Тајфунот Меги кој со сила од 225 километри на час денеска го погоди северо-западниот брег на земјата. Засега се јавува за едно загинато лице, а се стравува од големи штети на земјоделските култури.
XS
SM
MD
LG