Достапни линкови

Чавез ке ја посети фабриката за авиони Антонов во Украина


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез денеска во Украина ќе разговара со Претседателот Виктор Јанукович и ќе ја посети фабриката за авиони Антонов. Претходно во рамките на турнејата Чавез во Минск склучи договор за тригодишно снабдување на Белорусија со нафта во вредност од 19 милијарди долари. До овој договор дојде по нарушените односи меѓу Белорусија и Русија поради енергетската зависност на Минск од Москва.
XS
SM
MD
LG