Достапни линкови

Парламентарни избори на Косово на 13-ти февруари


Парламентарните избори на Косово се закажани за 13-ти Февруари 2011-та, соопшти денеска вршителот на должноста косовски претседател Јакуп Красниќи, по состанокот со сите поголеми политички партии. Со тоа, планираните разговори меѓу Белград и Приштина ќе бидат одложени до одржувањето на изборите, односно до формирањето на новата косовска влада.
XS
SM
MD
LG