Достапни линкови

Чавез пристигна во посета на Москва


Претседателот на Венецуела Уго Чавез пристигна во дводневна посета на Москва. Предвидено е утре тој да се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев и со премиерот Владимир Путин. Тема на разговорите ќе биде договорот за развој на нуклеарна енергија, купувањето на руски тенкови и заедничката банка.
Во рамки на турнејата, Чавез ќе ги посети и Белорусија, Украина, Иран, Сирија и Португалија.
XS
SM
MD
LG