Достапни линкови

Ирак отвори амбасада во Кабул


Ирак отвори своја амбасада во главниот град на Авганистан Кабул. На свелетана церемонија, ирачкиот амбасадот во Каблу изјави дека со овој потег ќе се подобрат диплсоматските односи меѓу двте земји.Авганистанскат влада соопшти дека планира повторно да ја отвори амбасадата во Багдад.
XS
SM
MD
LG