Достапни линкови

Честитка на Груевски по повод 11 Октомври


Премиерот Никола Груевски на сите граѓани на Македонија им го честита Денот на народното востание 11 Октомври. ,,На овој ден им оддаваме почит на сите учесници во вооруженото антифашистичко и народноослободително востание, на сите херои кои беспоштедно ги дадоа своите животи за остварување на една возвишена цел слободата, но и можноста македонскиот народ да ја гради својата иднина и просперитет во слобода. Наша обврска останува да го чуваме она за што нашите предци го дадоа својот живот и да продолжиме да го даваме својот придонес во нашите заеднички заложби за зачувување на основните вредности на кои е втемелено нашето општество соживот, меѓусебно разбирање и почитување меѓу сите граѓани на Македонија, се вели во честитката на македонскиот премиер.
XS
SM
MD
LG