Достапни линкови

ОБСЕ - Изборите во Киргистан клучни за иднината на земјата


ОБСЕ соопшти дека утрешните избори во Киргистан ќе бидат клучни за иднината на земјата. Казахтанскиот министер за надворешни работи Канат Саудабајев, кој е и претседавач со ОБСЕ, ги повика киргистанските власти да обезбедат, исходот на изборите да ја рефлектира „демократската волја“ на граѓаните.
XS
SM
MD
LG