Достапни линкови

Коњановски се сретна со канадскиот колега Меккеј


Македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски се сретна со неговиот канадски колега Питер Меккеј во пресрет на Самитот на НАТО во Лисабон. Коњановски од Меккеј добил уверување дека неговата земја ќе инсистира алијансата да ги отвори вратите за Македонија. Коњановски денеска во Торонто ќе оствари средба и со претседателката на канадскиот Атлански совет Џули Линдаоут.
XS
SM
MD
LG