Достапни линкови

Експлозии во Пакистан


Две експлозии одекнаа во едно суфистичко светилиште во градот Карачи на југот на Пакистан. Првичните информации велат дека во експлозијата загинале најмалку 7 луѓе, а десетици други биле повредени. Властите се сомневаат дека бомбите ги активирал бомбаш-самоубиец.
XS
SM
MD
LG