Достапни линкови

Претседателот Медведев во посета на Алжир


Рускиот претседател Дмитриј Медведев пристигна во еднодневна посета на Алжир. Тој ќе се сретне со алжирскиот претседател Абделазиз Бутефлика, но и со премиерот и со други политичари.
Фокусот на разговорите ќе биде ставен на оружјето и на енергијата.
XS
SM
MD
LG