Достапни линкови

Борби во источен Таџикистан


Петмина таџикистански специјалци загинале во престрелки на истокот на замјата, соопштија властите во Душанбе. Во борбите загинале 9 милитанти. Таџикистанските безбедносни сили водат операција против криминалцит и милитантите од исламското крило на Обединетата таџикистанска опозиција, на истокот на земјата.
XS
SM
MD
LG