Достапни линкови

Прогласување на Нобеловецот за медицина


Во Стокхолм денеска ќе се одржи прогласување на добитниците на Нобелова награда за медицина и физиологија за 2010 година. Признанието за медицина ќе биде доделено денеска. Оваа година победниците ќе добијат околу 1,5 милони долари, диплома и златен медал. Прв пат Нобеловата награда беше доделен во 1901 година.
XS
SM
MD
LG