Достапни линкови

ПЛО - Преговори или градење на окупираните територии


Израел мора да престане со градење населби на окупираните територии како услов за продолжување на миривните разговори, изјави денеска висок претставник на Палестинската ослободителна организација.
Конечната одлука, дали да се прекинат преговорите ќе биде донесена наредната недела, по самитот на лидерите од Арапската лига што се одржува во Либија.
XS
SM
MD
LG