Достапни линкови

Кинеската комунистичка партија со нов лидер?


Кинеската владејачка Комунистичка партија планира кон средината на октомври да одржи состанок на кој се очекува сегашниот потпретседател Кси Џинпинг да остане главен кандидат за нов партиски лидер во идната година. Се очекува тој на состанокот на Централниот комитет на партијата да биде наименуван за шеф на моќниот комитет за контрола на армијата, што е чекор до лидерската позиција.
XS
SM
MD
LG