Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува сончево време со умерена локална облачност, а кон крајот на денот можна е и зголемена облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.Температурата ќе се движи од 16 до 28 степени. Во Скопје слично време, со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG