Достапни линкови

Двајца припадници на НАТО загинаа во Авганистан


Двајца цивилни членови на НАТО загинаа во експлозија на импровизирана бомба во јужен Авганистан.
Од почетокот на годинава, во Авганистан загинаа 530 странски војници. Со тоа, ова е најкрвавата година за странските војници, од почетокот на војната во Авганистан.
XS
SM
MD
LG