Достапни линкови

Русија испрати неколку илјади тони помош во храна за Ерменија


Ерменските власти соопштуваат дека почнале да ја примаат помошта во жито и масло за јадење од Русија.
Властите велат дека помошта од 5 илјади тони жито и илјада тони масло за јадење ќе и помогне на земјата да се справи со драстичното зголемување на цената на овие прозизводи на светските берзи.
Лебот во Ерменија поскапе за 20 отсто во јули и во август.
XS
SM
MD
LG