Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Четворица исламистички милитанти се убиени во северозападен Пакистан, во американски напад со беспилотно летало. Во изминативе три недели имаше 16 американски напади со беспилотни летала во Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Во нападите се убиени повеќе од 100 милитанти.
Вашингтон се сомнева дека токму во граничниот предел меѓу Авганистан и Пакистан се наоѓа главниот штаб на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG