Достапни линкови

Груевски незадоволен од лустрацијата


Премиерот Никола Груевски вели дека не е задоволен од досегашниот тек на процесот на лустрација и смета дека треба поенергично да се работи на тоа.
Тој посочува дека очекувал резултатите да дојдат побрзо. Лустрацијата, според него, требало да се случи на почетокот на 90-тите години од минатиот век.
XS
SM
MD
LG