Достапни линкови

Израелско-палестинските преговори во вистинска насока


Американскиот пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел изјави дека верува оти израелско-палестинските мировни преговори конечно се придвижиле во вистинска насока. Ова тој го изјави по разговорите меѓу израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот претседател Махмуд Абас во Египет.
Посредник во преговорите беше американската државна секретарка Хилари Клинтон, а на разговорите присуствуваше и Мичел.
XS
SM
MD
LG