Достапни линкови

Србија во офанзива за европска интеграција


Претседателот на Србија Борис Тадиќ ја завршува посетата на Естонија каде вчера разговараше за продолжување на европската интеграција на Србија. Естонскиот претседател Томас Хендрик Илвес во разговорите со Тадиќ изјави дека сега е вистински момент за натамошни чекори во тој процес, а тоа е, рече, донесуавање одлука за проследување до Европката Комисија на барањето на Србија за прием во ЕУ.
XS
SM
MD
LG