Достапни линкови

Се урна авион во Венецуела


Се урна авион со 43 патници и четири членови на екипажот на истокот на Венецуела. Авионот се урнал непосредно по полетувањето од градот Порто Ордаз. Се уште нема официјални информации за бројот на жртвите и за причините за несреќата. Непотврдените информации велат дека спасувачите нашле најмалку 23 преживеани.
XS
SM
MD
LG