Достапни линкови

Се проширува штипскиот секс-скандал


Штипската полиција поднесе кривични пријави против нови шест лица, за вмешаност во сексуалниот скандал со двете осомоодделенки од Штип.
Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека утрврдиле дека две девојки од Штип на 20 и 23-годишна возраст ги наведувале девојчињата на секс со повеќе лица од Кочани, Куманово, Струмица и Штип.
За извршените услуги, тие земале 1.000 до 5.000 денари, а на девојчињата им давале дел од парите.
XS
SM
MD
LG