Достапни линкови

Северна Кореа бара разговори за раздвоените семејства


Северно корејскиот Црвен Крст предложи разговори со Јужна Кореа за повторно спојување на семејставата раздвоени по корејската војна од 1950 до 1953 година. Јужна Кореа денеска соопшти дека го разгледува предлогот. Доколку дојде до вакви разговори, тоа ќе биде редок контакт меѓу луѓето на двете земји.
XS
SM
MD
LG