Достапни линкови

6-мина загинати во инциденти во Дагестан


Најмалку 6 лица загинале во судир меѓу полицијата и милитанти во руската република Дагестан. Според локалната полиција, биле убиени 4-ца милитанти, кои отвориле оган при проверка на една куќа, а во одвоен инцидент бил убиен еден полицаец и еден затвореник. Вчера во соседната република Северна Осетија, во градот Владикавказ од подметната бомба загинаа 17 луѓе, а над 140 беа повредени.
XS
SM
MD
LG