Достапни линкови

Кастро го критикуваше Ахмадинеџад поради негацијата на Холокаустот


Поранешниот кубански Претседател Фидел Кастро го критикуваше иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад за негацијата на Холокаусот на евреите во Втората Светска Војна и анти семитските ставови. Кастро ова го коментирал за време на средбата со Џефри Голдберг, кој пишува за американскиот магазин Атлантик. Во неговиот блог, Голдберг наведува дека Кастро рекол и дека Иран може да придонесе за мирот доколку ја призане историјата на погромот врз евреите и доколку го разбере еврејскиот страв за егзистенцијата.
XS
SM
MD
LG