Достапни линкови

Цветковиќ очекува ОН да ја усвојат српската резолуција за Косово


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ денеска изјави оти очекува на седницата на Генералното собрание на Обединетите нации на 9 септември да биде усвоена резолуцијата за Косово.
Српскиот претседател Борис Тадиќ, пак, денеска во Брисел треба да разговара со високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон за предлог-резолуцијата за Косово.
XS
SM
MD
LG