Достапни линкови

Ахмадинеџад му се закани на Израел


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска изјави дека „напад врз Иран ќе доведе до распарчување на ционистичкото лице“, мислејќи на Израел. Израел е единствената нуклеарна сила во регионот, која не ја отфрла можноста за напад врз Иран.
Ахмадинеџад предупреди дека Исламската република е способна да се одмазди, „силно и цврсто“.
XS
SM
MD
LG