Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, 7 мртви


Седум луѓе загинаа, а најмалку 20 се повредени кога бомбаш-самоубиец нападна армиска база во Багдад со автомобил полн со експолизив.
Истата база во источен Багдад беше нападната и пред дваесетина дена. Тогаш загинаа 59 луѓе.
XS
SM
MD
LG