Достапни линкови

Папандреу: се уште опасност од банкрот


Опасноста од банкрот на Грција не е целосно помината, иако во поголем дел е избегната, изјави грчкиот премиер Јоргос Папандреу на вчерашната средба со социјалните партнери. Папандреу повика за радикално реструктурирање на сите сектори на општеството и економијата и истакна дека е неопходно со заеднички напори на нацијата да биде постигнат заеднички договор.
XS
SM
MD
LG