Достапни линкови

Започнаа преговорите Нетанјаху-Абас


Започнаа првите израелско-палестински разговори по речиси две години, во Вашингтон. Американскиот претседател Барак Обама ги подржа мировните преговори велејќи дека ова е можност што можеби нема наскоро да се повтори. Во Вашингтон разговараат израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG