Достапни линкови

31 загинат во терористиките напади во Лахоре


Најмалку 31 лице загинаа во трите самоубиственни напади во Лахоре, за време на шиитска религиозна церемонија.Ова е последната вест за жртвите чиј број се стравуваа дека не е конечен поради тоа што голем број ранети се наоѓаат во критична состојба. Шиитите во Пакистан се честа цел на сунитските екстремистички групи кои се често поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG