Достапни линкови

Бан Ки Мун: Да не се поткопуваат израелско-палестинските преговори


Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун го осуди вчерашното убиство на четворица израелски граѓани на Западниот Брег. Во соопштение до јавноста Ки Мун пишува дека тоа е „бесрамен обид“ да се поткопаат директните израелско-палестински преговори.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот претседател Махмуд Абас утре во Вашингтон треба да почнат нова рунда мировни разговори.
XS
SM
MD
LG