Достапни линкови

Германскиот генерал Билер нов командант на КФОР


Новиот командант на КФОР, германскиот генерал Ерхард Билер, денеска ќе ја преземе должноста од својот колега, генерал Маркус Бентлер. На примопредавањето на должноста во главното седиште на КФОР во Приштина ќе присуствува и командантот на Здружените сили на НАТО во Неапол, американскиот адмирал Марк Фицџералд, како и највисоките претставници на косовските власти и на меѓународната заедница во Приштина.
XS
SM
MD
LG