Достапни линкови

Средби на Обама со претставници од Блискиот исток


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе има одвоени средби со главните учесници во блискоисточните преговори, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, палестинскиот претседател Махмуд Абас, јорданскиот крал Абдалах втори и египетскиот претседател Хосни Мубарак. До овие средби доаѓа во пресрет на најавеното обновување на мировните преговори на Израелците и Палестинците, кои би требало да почнат утре во главниот град на САД.
XS
SM
MD
LG