Достапни линкови

Неонацистички напад на рок-концерт во Русија


Најмалку 11 луѓе се хоспитализирани во Русија, откако посетителите на рок-фестивал во Уралскиот регион беа нападнати, наводно од неонацистичка банда скинхедси, кои носеле метални прачки. Организаторот на концертот изјави дека бандата нападнала организирано и плански, ја удирале публиката со палки и пукале во воздух со пиштол.
Полицијата ги демантираше наводите дека имало загинати и соопштува дека привела 15 осомничени за нападот.
XS
SM
MD
LG