Достапни линкови

Индија ја суспендира воената размена со Кина


Индија ја суспендира одбранбената соработка со Кина откако Пекинг одби да му даде виза на индиски армиски генерал од регионот Кашмир. Лани, Индија протестираше поради тоа што кинеската амбасада даваше различни визи за жителите на индискиот дел на Кашмир. Ова прашање е едно од серијата на недоразбирања од пониско ниво меѓу двата азиски гиганта.
XS
SM
MD
LG