Достапни линкови

Експлозија во џамија во Пакистан, 15 загинати


Најмалку 15 луѓе загинале, при експлозија на бомба во џамија во пакистанскиот региот Јужен Вазиристан, соопштуваат официјалните лица. Властите велат дека нападот бил сличен на оние кои ги извршуваат Талибанците и се соменеваат дека целта на нападот бил едно про-владино свештено лице. Претходно Пакистан соопшти дека направиле сериозен напредок против милитантите.
XS
SM
MD
LG