Достапни линкови

Иран произведува и нови борбени глисери


Иран започна сериско производство на два типа воени глисери кои ќе можат да се користат во извиднички и борбени акции, јави агенцијата Ирна. Оваа информација доаѓа само еден ден откако беше објавено дека Иран поседува беспилотен авион бомбардер.
XS
SM
MD
LG