Достапни линкови

Москва:забрана на ноќна продажба на алкохол


Во Москва од 1 септември ќе биде забранета продажба на алкохол во текот на ноќта, одлучиле градските власти. Забраната на продажба на алкохол е во согласност со програмата за борба против алкохолизам која ја започна претседателот Дмитри Медведев. Така омилениот пијалок на московјани- водката но и секој пијалок кој содржи повеќе од 15 проценти алкохол нема да може да се купи од 22 часот навечер до 10 часот претпладне.
XS
SM
MD
LG