Достапни линкови

ОН - Помалку помош за Пакистан поради недоверба


Пакистан се обиде да ги увери меѓународните донатори дека средствата за помош на жртвите од катастрофалните поплави нема да паднат во рацете на екстремистите. Коментарите од Исламабад доаѓаат откако Обединетите Нации соопштија дека добиле помалку од половина од 460 милиони долари потребни за хуманитарните напори.
Околу 20 милиони луѓе во Пакистанци се тешко погодени од поплавите кои почнаа пред три недели.
XS
SM
MD
LG