Достапни линкови

Авионската несреќа во Колумбија прогласена за „Чудо“


Единствениот патник кој загина во авионската несреќа во Колумбија починал од срцев удар. Властите соопштија дека при несреќата полесно се повредени 120 луѓе а петмина се со посериозни повреди. Авионот боинг 737 се распаднал на 3 дела кога при слетувањето на островот Сан Андрес го удрило молња.
XS
SM
MD
LG