Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Кина, 13 мртви


Најмалку 13 луѓе загинаа, а 148 се повредени при експлозија во фабрика за петарди во кинеската провинција Хејлунџанг во северниот дел на Кина, јавуваат кинеските медиуми. Експлозијата која се случила пред 10 часот изутрина, ја почустувале и на пет киолометри одлаченост од фабриката
XS
SM
MD
LG