Достапни линкови

Обама вети помош за гаснењето на пожарите во Русија


Американскиот претседател Барак Обама му вети на неговиот руски колега Дмитри Медведев американска помош за гаснење на шумските пожари во Русија, соопшти денеска Белата Куќа. ,,Американците се со рускиот народ во тешките моменти,, изјавил Обама во телефонскиот разговор со Медведев.
XS
SM
MD
LG