Достапни линкови

Над 700 луѓе загинаа во лизгање на земјиштето во Кина, 1000 изчезнати


Надежите дека ќе бидат пронајдени преживеани од лизгањето на земјиштето во Кина, се се помали. Најмалку 700 луѓе загинаа, а над илјада сеуште се водат како изчезнати. Над 10.000 војници и спасувачи беа вклучени во извлекувањето на евентуалните преживеани.
XS
SM
MD
LG